GBS LiFePO4 batéria s vysokým výkonom 12,8V/30 Ah

12,8V LiFePO4 batéria s kapacitou 30Ah, od výroby zložená zo 4 LiFePO4 článkov. Bez BMS.

Dostupnosť Momentálne nedostupné
Značka GBS
Kategória Batérie LiFePo4

12V LiFePO4 batéria s kapacitou 30Ah, od výroby zložená zo 4 LiFePO4 článkov. Bez BMS.
K batérii odporúčame zakúpiť 4 kusy balancérov určených pre LiFePO4 články.

O výrobcovi GBS

GBS je high-tech výrobca, ktorý sa špecializuje na vývoj a výrobu LiFeMnPO4 batérii. GBS vlastní patentované ekologické spojivo na báze rozpúšťadla (ktoré nahrádza „PVDF“) a vytvára jedinečný škálovateľný dizajn batériových článkov. Spoločnosť GBS vyvinula viac ako 10 batériových produktov s kapacitou jednotlivých článkov v rozmedzí od 20AH do 400AH. Sú ideálnymi zdrojmi energie nielen pre elektrické bicykle, skútre, hybridné elektrické vozidlá (HEV) a elektrické vozidlá (EV), ale tiež pre akumulátory energie používané v aplikáciách na výrobu elektrickej energie zo slnečnej a veternej energie a iných viac-energetických systémov.

Vlastnosti

• Vynikajúca bezpečnosť vďaka patentovanej novej konštrukcii poistného ventilu a tlakového uzáveru.
  • Bezpečnejšia chémia minimalizuje riziko výbuchu a požiaru, ak sú batérie skratované alebo prepichnuté, čo vedie k vnútorným skratom.
  • Robustné pripojenie vďaka novej konštrukcii elektródového terminálu pomocou dvoch skrutiek na terminál. Toto pomáha predchádzať uvoľneniu spojov spôsobeným vibráciami.
  • Znížená impedancia vďaka vylepšenej konštrukcii elektródových terminálov.
  • Vylepšená cyklická životnosť

Technické vlastnosti

• Výstup s vysokým výkonom. Okamžitý impulzný vybíjací prúd môže dosiahnuť 10C (10 násobok kapacity) po dobu 2 sekúnd.
  • Dobrý výkon pri vysokej teplote. Môže pracovať pri 65 °C s bezpečnou a dobrou štruktúrou batérie.
  • Dobrý výkon pri nízkej teplote. Kapacita batérie počas vybíjania nie je menšia ako 70% pri vybíjaní 1C (30A) a teplote -20 °C, nie menšia ako 90% menovitej kapacity pri vybíjaní 0,33C (9,9A).
  • Dobrá bezpečnosť. Ak je tlak vo vnútri batérie príliš vysoký, jednosmerný bezpečnostný ventil uvoľní plyn a teplo, aby sa zaistilo dobré fungovanie batérie. Keď vnútorný tlak dosiahne určitú úroveň, ventil sa okamžite otvorí, čo môže chrániť batériu pred spálením a výbuchom.
  • Dobrá cyklická životnosť. Kapacita je stále nad 80% po 3 000 cykloch nabíjania a vybíjania (80% DOD).
  • Rýchle nabíjanie. Môže byť nabitá na 80% do 0,5 hodiny a následne na 100% do 1 hodiny.
  • Nízke náklady.
  • Priateľský k životnému prostrediu. Žiadne znečistenie počas výroby a používania.

Dávajte pozor na:

Upozornenie: Pred použitím alebo výmenou lítium-iónovej batérie GBS si prosím prečítajte a pochopte bezpečnostné pokyny. Ak tak neurobíte, môže dôjsť k požiaru, zraneniu osôb alebo k poškodeniu majetku, ak sa použije nesprávne.

• Nevystavujte akumulátor skratu, neprebíjajte ho a nadmerne nevybíjajte.
  • Pred prvým použitím nabite novú batériu na plnú kapacitu.
  • Batéria je zmontovaná pomocou dvoch platní a pásovín, pri použití batérie ju nerozoberajte
  • Skontrolujte napätia batérie, zvyčajne je 12,8 V - 13,2 V.
  • BMS pripevnite na batériu a chráňte každý článok batérie, aby ste zabránili nadmernému nabitiu a nadmernému vybitiu.
  • Na pripojenie akumulátorov použite medené spoje (poniklované, pocínované) s profesionálnym zakončením vodičov.
  • Použitá nabíjačka alebo solárny regulátor by mal byť schválený našou spoločnosťou, aby zodpovedala lítiovým batériám ktoré máme v ponuke. Napr. Batériu je možné nabíjať MPPT regulátormi Smart Victron Energy s nastavením batérie cez Bluetooth alebo MPPT regulátormi EPsolar s uživateľsky nastavenou batériou.
  • Ak sa tak nestane podľa vyššie uvedeného, ​​skráti sa tým životnosť batérie a poškodí sa v dôsledku nadmerného nabitia a nadmerného vybitia. Neodborná manipulácia nespadá to do záruky našej spoločnosti.

Technická špecifikácia:

Model GBS‐12V30Ah‐B
Kapacita 30Ah
Nominálne napätie 12,8V
Štandardný nabíjací prúd 0,25C (7,5A)
Rýchle nabíjanie 1C (30A)
Koniec nabíjacieho napätia 14,2V
Štandardný vybíjací prúd 0,5C (15A)
Maximálny vybíjací prúd 1C (30A)
Špičkový vybíjací prúd 3C (90A) počas 10s
Koniec vybíjacieho napätia 11,2V
Pracovná teplota -20°C až 65°C