MPPT SMART solárny regulátor Victron Energy 75/15

Availability:

Nie je na sklade


Robustný a rýchly MPPT regulátor pre náročné podmienky s napätím panelov do 75 V, maximálny nabíjací prúd 15 A. Batéria 12 / 24V, fotovoltaický panel max. 220 / 440Wp. Záruka 5 rokov. Integrovaný bluetooth.

Ako dôkaz vysokej kvality Victron Energy poskytuje na všetky MPPT regulátory predĺženú plnú záruku 5 rokov.
 
MPPT solárne regulátory Victron Energy patria medzi absolútnu svetovú špičku v tomto odbore. Ponúkajú ultra rýchle MPPT sledovanie, ktoré zaisťuje maximálne možné solárne zisky. Najmä pri zatiahnutej oblohe s častou zmenou intenzity osvitu sú solárne zisky o 30% vyššie oproti klasickým PWM regulátorom a o 10% vyššie oproti pomalším MPPT regulátorom.
 
Maximálny výkon solárnych panelov je u 12 V systémoch 220 Wp, u 24 V systémoch 440 Wp. V prípade prekročenia týchto hodnôt sa regulátor nepoškodí, ale iba automaticky zredukuje prichádzajúci výkon od panelov na prijateľné hodnoty. Solárny regulátor je továrne prednastavený a nie je zvyčajne potrebné vykonávať zásadné úpravy nastavenia.
 
Maximálne napätie na prázdno (označované ako Voc) pripojených solárnych panelov nesmie prekročiť hodnotu 75V (pozor: s klesajúcou vonkajšou teplotou rastie napätie solárnych panelov). Maximálny vstupný skratový prúd FV panelov nesmie prekročiť hodnotu 15A, inak môže dôjsť k trvalému poškodeniu.

 Správnu voľbu vášho BlueSolar / SmartSolar regulátora podľa parametrov fotovoltaického poľa si môžete overiť v konfigurátore u výrobcu tu, alebo nás kontaktujte.

Nový rad SmartSolar MPPT regulátorov ponúka vstavaný Bluetooth.

Táto nová funkcia prináša možnosť prepojenia Vášho smart mobilného telefónu / tabletu s Vaším smart solárnym regulátorom.
Môžete monitorovať mnoho parametrov systému a historické štatistiky za posledných 30 dní.

Ďalej máte možnosť vykonávať nastavenie prevádzkových parametrov.
Stiahnite si zadarmo mobilnú aplikáciu VictronConnect pre iOS alebo Android tu.

Aplikáciu VictronConnect si môžete tiež bezplatne stiahnuť na Google Play, alebo v App Store.

Ak chcete vykonať vyššie uvedené pomocou PC, potom máte možnosť použiť pre prepojenie regulátora a PC kábel VE.direct na USB. Do počítača si iba nainštalujete program Victron Connect, ktorý môžete stiahnuť zadarmo opäť na rovnakej adrese tu.
 
Vnútorné elektronické komponenty sú chránené náterom zo živice proti nepriaznivým vplyvom a pre dlhú životnosť. Ponúka tak zvýšenú odolnosť krytie IP43 pre elektronické komponenty a IP22 pre pripojovacie konektory. Určené pre vertikálnu polohu na nehorľavý podklad, so zapojením kabeláže zospodu.
 
Regulátor obsahuje vnútorný teplotný senzor pre zodpovedajúcu úpravu nabíjacieho napätia. Automatická detekcia systémového napätia 12 alebo 24 V.

Adaptívne trojstupňové nabíjanie:

1. rýchle nabíjanie (Bulk),

2. absorpčné (Absorption)

3. udržiavacie (Float)

Spočiatku pri rýchlom nabíjaní je generovaný vysoký prúd a nižšie napätie pre rýchle dobíjanie vybitej batérie. Po tejto fáze nasleduje konštantné napätie sa znižovaním prúdu pre úplné nabitie batérie bez nebezpečného prebíjania znižujúce životnosť batérie. Nabitá batéria je udržiavaná v nabitom stave veľmi nízkym prúdom aj nízkym napätím. Ak napätie na batérii klesne pod 13,2 V napríklad vplyvom záťaže, spustí sa nový nabíjací cyklus.

Napätie zo solárnych panelov musí presiahnuť napätie batérie o 5 V, aby začal regulátor pracovať a nabíjať batériu. Regulátor nabíja do chvíle, kedy je napätie z panelov o 1 V vyššie ako napätie batérie. U 12 V batérie odporúčame panely s minimálnym počtom 32 článkov a s maximálnym počtom 108 článkov (panely v sérii). Je teda možné nabíjať 12 V batériu pomocou panelov s pracovným napätím 24 V. U 24 V systémoch odporúčame panely s minimálnym počtom 72 článkov a s maximálnym počtom 108 článkov. Účelom je dosiahnutie dostatočného napätia pre efektívne a plné nabíjanie batérie.

Solárny regulátor disponuje DC výstupom pre napájanie DC záťaže. Napätie na DC výstupe je presne napätie batérie. Takže ak máte napr. 12V batériu – na DC výstupe môžeme napájať 12V záťaž.
 
BatteryLife algoritmus – adaptívne nabíjanie pre predĺženie životnosti batérie. Regulátor neustále sleduje mieru nabitia batérie a deň za dňom postupne zvyšuje úroveň napätia, pri ktorej dôjde k odpojeniu záťaže až do stavu, kedy je dosiahnuté absorpčného napätie (batéria plne nabitá). Nasleduje opäť pokles úrovne napätia, pri ktorej dochádza k odpájaní záťaže. Týmto spôsobom môže dochádzať cca raz týždenne k plnému dobitie batérie aj pri znížených solárnych ziskoch a vyššej záťaži, čo sa pozitívne prejaví v dĺžke životnosti batérie. Ide o voliteľnú funkciu. 

Dokumenty:

Technická špecifikácia Victron Energy MPPT regulátorov série SmartSolar – anglicky

Manuál Victron Energy MPPT regulátorov dobíjania série SmartSolar – česky