Ostrovný solárny systém na chatu 175Wp

Novinka Zväčšiť

Ostrovný solárny systém na chatu, ktorý obsahuje všetky potrebné komponenty pre nabíjanie 12V batérie. Bez batérie.

Dostupnosť Skladom (1 ks)
Značka UNISOLAR
Kategória Ostrovné systémy

Solárny systém na chatu 175Wp s MPPT regulátorom

Ostrovný solárny systém na chatu, ktorý obsahuje všetko potrebné pre nabíjanie 12V batérie. V sade sa nachádza 175Wp fotovoltaický panel s 20A MPPT regulátorom nabíjania, kompletná kabeláž s istením batérie a solárneho panelu, príslušenstvo potrebné k montáži.

MPPT regulátor dokáže vďaka sledovaniu pracovného bodu získať o 30% viac energie z fotovoltaických panelov ako PWM regulátory.

Systém je možné kedykoľvek rozšíriť o ďalšie solárne panely, s dvomi panelmi v sérii dokáže systém nabíjať aj 24V batériu.

Sada obsahuje:

1ks Polykryštalický solárny panel s výkonom 175Wp

1ks Montážna sada pre solárny panel

1ks Solárny regulátor nabíjania MPPT 20A

1ks Profesionálna kabeláž pre solárny regulátor s 25A poistkou

1ks Dvojpólový odpínač valcových poistiek k solárnemu panelu s poistkami

1ks Mosadzné batériové svorky (plus a mínus)

10m Čierny solárny kábel s prierezom 4mm2

1ks Konektory MC4 - pár, budú zalisované profesionálnym náradím na solárnych kábloch

1ks Podrobnú schému zapojenia

Solárna sada neobsahuje solárnu batériu a  menič napätia z 12V na 230V, ten si môžete vybrať tu, alebo nás kontaktujte a s výberom Vám radi poradíme.

Graf mesačnej výroby elektrickej energie pre tento solárny systém

Vo výpočte sú započítané reálne straty na kábloch a efektivita solárneho regulátora. Simulovaný solárny systém je umiestnený v Trenčíne smerom na juh so sklonom strechy 35°. Pre iné oblasti na Slovensku sa môže výpočet líšiť o niekoľko percent. Pre viac informácii nás prosím kontaktujte.

175Wp solárny systém s MPPT regulátorom priemerne ročne vyprodukuje 201,8kWh elektrickej energie.

Graf výroby elektrickej energie zo solárneho systému s výkonom 175W

Polykryštalický solárny panel s výkonom 175Wp.

Polykryštalický solárny panel BlueSolar 175Wp-12V série 4a so špičkovým výkonom 175Wp, pre systémy s pracovným napätím 12V.

Panel sa skladá z 36 článkov.

Vlastnosti:

- nízky súčiniteľ závislosti napätia od teploty zvyšuje účinnosť prevádzky pri vysokých teplotách
- mimoriadny výkon pri slabej intenzite osvetlenia a vysoká citlivosť na svetlo v celom slnečnom spektre
- 25-ročná obmedzená záruka na výstupný výkon a prevádzkové parametre (10 rokov 90% + 25 rokov 80% výstupného výkonu)
- uzavretá vodotesná prepojovacia skrinka (junction-box) poskytuje vysokú úroveň bezpečnosti
- výkonné preklenovacie (by-pass) diódy obmedzujú pokles výkonu pri zatienení
- robustný rám z anodizovaného hliníka uľahčuje strešnú montáž panelov do najrôznejších montážnych systémov
- vysoko priezračné temperované sklo najvyššej kvality vykazuje zvýšenú odolnosť proti nárazom a krúpom
- pokročilý systém zapuzdrenia z materiálu EVA (etylénvinylacetát) s trojvrstvovou ochrannou fóliou
- predzapojený systém rýchleho pripojenia s konektormi typu MC4 (90cm dlhé káble)

Vlastnosti solárneho panelu:

Výkon (Wp) 175
Hmotnosť (kg) 12
Napätie v bode max. výkonu (V) 18,3
Prúd v bode max. výkonu (A) 9,56
Napätie na prázdno (V) 21,9
Skratový prúd (A) 9,56
Účinnosť solárneho panelu (%) 17,64
Výška (mm) 1485
Šírka (mm) 668
Hrúbka (mm) 30

Montážna sada pre solárny panel

Montážna sada štyroch hliníkových držiakov pre uchytenie solárneho panelu k pevnému povrchu.
Vďaka tomuto systému je inštalácia malých solárnych systémov jednoduchá, cenovo dostupná a rýchla. Sada obsahuje 4 hliníkové držiaky + spojovací materiál.

Solárne panely s hliníkovým rámom majú na zadnej strane panelu štyri otvory, ku ktorým sa držiaky pripevní pomocou priložených skrutiek.

Solárny regulátor nabíjania MPPT 20A

Pracuje so systémami na 12 V alebo 24 V a prúdmi do 20 A. Maximálne vstupné napätie je 100 V.
Séria solárnych regulátorov XTRA je novou generáciou, ktorá nadväzuje na sériu Tracer. Má vylepšený MPPT algoritmus, ktorý sa prejaví pri rýchlych zmenách zatienenia a pridáva priamu podporu LiFePO4 akumulátorov. Podpora olovených / GEL / AGM batérií je samozrejmosťou.

Tento solárny regulátor je vhodný pre veľkú škálu ostrovných aplikácií, ako sú chaty, domy, karavany a pod.
Vhodný je aj pre použitie vo vozidlách, a to vďaka možnosti uzemnenia na mínus pól.
Priamo v MPPT regulátori je integrovaný multifunkčný displej pre ľahký monitoring systému a prípadné nastavenie prevádzkových parametrov vrátane kontrolných LED diód. Cez display možno teda nastaviť všetko, okrem užívateľských hodnôt batérie. Tieto hodnoty sa nastavujú cez príslušenstvo.

Prehľad ochrán:

• Prúdové preťaženie zo solárnych panelov
  • Skrat na vstupe panelov
  • Prepólovanie vstupu
  • Prepólovanie batérie
  • Prepätia batérie
  • Nadmerné vybitie batérie
  • Prehriatie batérie
  • Nízka teplota lítiovej batérie
  • Skrat záťaže
  • Preťaženie záťaže
  • Prehriatie regulátora

Profesionálna kabeláž pre solárny regulátor s 25A poistkou

Profesionálne certifikované káble dlhé 1,5m s prierezom 6mm2 a 25 A poistkou pre spojenie batérie a solárneho regulátora.
Kábel má na strane batérie očká M8 a na strane regulátora nabíjania je zakončený dutinkami.
Všetky komponenty sú zalisované profesionálnym nástrojom a majú optimálnu kvalitu pripojenia.

Dvojpólový odpínač valcových poistiek k solárnemu panelu s poistkami

Súčasťou dvojpólového odpínača sú dve poistky určené pre fotovoltaické inštalácie - obe sú vložené v odpínači.

Vlastnosti:
- Odpínač valcových poistiek, typ:  OPVP10-1 32A / 2P veľkosť 10x38
- Poistky sú veľkosti 10x38 s vypínacou charakteristikou gPV.

5m čierneho solárneho káblu s prierezom 4mm2

Kvalitný čierny solárny kábel s prierezom 4mm2 vyrobený v Nemecku. Kábel je odolný voči poveternostným vplyvom, UV žiareniu a ozónu, pracovná teplota je od -40°C do +90°C. Na kábloch budú profesionálne zalisované MC4 konektory.