Chytrý batériový senzor Victron Energy do 10m

Neohodnotené
 
  • 1 z 2
 

Bezdrôtový snímač k baterii môže odovzdávať informácie pomocou Bluetooth o napätí a teplote batérie do Vášho Smart MPPT regulátora. Dosah do 10m.

Dostupnosť Skladom (1 ks)
Cena €35,58 bez DPH
€42,70    
Kód tovaru 942
Značka Victron Energy
Kategória Príslušenstvo k regulátorom
Záruka 5 rokov
 

Chytré batériový snímač (Smart Battery Sense) je bezdrôtový senzor napätia a teploty batérie pre solárne MPPT regulátory Victron Energy.

Zvyšuje účinnosť nabíjania batérie

Meraním napätia priamo na napájacích svorkách akumulátora sa zabráni chybám vyplývajúcim zo straty napätia spôsobenej odporom kábla, čo zaručuje správne nabíjacie napätie.

Pri olovených batériách sa údaje o teplote batérie používajú na nastavenie nabíjacieho napätia: studené batérie vyžadujú zvýšené nabíjacie napätie, zatiaľ čo horúce batérie vyžadujú napätie znížené.

Pri lítiových batériách sa údaje o teplote používajú na znemožnenie nabíjania v prípade jej príliš nízkej teploty: nabíjanie lítiových batérií o teplote blízko alebo pod bodom mrazu spôsobuje trvalé poškodenie článkov.


Bezdrôtové pripojenie

Prepojenie chytrého batériového snímača a jedného alebo viacerých nabíjačov je bezdrôtové: využíva sa technológia VE.Smart Network, bezdrôtové technológie na základe Bluetooth Smart.
Odovzdávané informácie môžu byť použité súčasne raz, dvoma alebo väčším počtom solárnych regulátorov pripojených k rovnakej batérii 12 V, 24 V a 48 V. Sieť Smart Network sa nastaví pomocou aplikácie VictronConnect.

Pohodlná a jednoduchá inštalácia

Batériové čidlo je ľahko inštalovateľné a konfigurovateľné. Napájací kábel má integrovanú poistku a predlisované očká. Batériové čidlo pripevníte priamo na batériu pomocou samolepiacej pásky.

Online manuál pre Chytrý batériový senzor Victron Energy a Online manuál VE.Smart Networking (anglicky).

Predstavenie Smart Battery Sense:


Hmotnosť 0.1 kg

V značke Victron Energy s viac ako 45-ročnými skúsenosťami vedia, čo je potrebné na vybudovanie systémov mimo siete, ktoré obstoja v skúške času a prostredia. Na produkty Victron Energy sa dá vždy spoľahnúť, aj preto sú ich výrobky napríklad využívané po celom svete záchrannými a hasičskými vozidlami.