MPPT SMART solárny regulátor Victron Energy 250/70-Tr VE.Can

Neohodnotené
 
  • 1 z 2
 

Robustný a rýchly MPPT regulátor s VE.Can pre náročné podmienky s napätím panelov až 250 V, nabíjací prúd 70 A. Batéria 12 / 24 / 48V, fotovoltaický panel max. 1000 / 2000 / 4000Wp. Záruka 5 rokov. Integrovaný bluetooth a konektor pre zásuvný displej.

Dostupnosť Do 7 dní
Cena €711,67 bez DPH
€854
Kód tovaru 927
Značka Victron Energy
Kategória MPPT Regulátory nabíjania
Záruka 5 rokov
Položka bola vypredaná...
 

Ako dôkaz vysokej kvality Victron Energy poskytuje na všetky MPPT regulátory predĺženú plnú záruku 5 rokov.
 
VE.Can: riešenie pre viac solárnych regulátorov v jednom systéme
S funkciou VE.Can môže byť zosynchronizovaných až 25 regulátorov v jednom FV systéme.

Victron Energy -SmartSolar MPPT 150-70-Tr VE spojenie

Ultra rýchle MPPT

MPPT solárne regulátory Victron Energy patria medzi absolútnu svetovú špičku v tomto odbore. Ponúkajú ultra rýchle MPPT sledovanie, ktoré zaisťuje maximálne možné solárne zisky. Najmä pri zatiahnutej oblohe s častou zmenou intenzity osvitu sú solárne zisky o 30% vyššie oproti klasickým PWM regulátorom a o 10% vyššie oproti pomalším MPPT regulátorom.

Obzvlášť pri čiastočnom zatienení môžu byť dané dva aj viac bodov maximálneho výkonu. Bežné MPPT regulátory majú snahu udržiavať výkon na lokálnom bode výkonu, čo ale nemusí zodpovedať optimálnemu (maximálnemu) bodu výkonu.
Vynikajúca účinnosť až 98%, bez zbytočných energetických strát s tichým pasívnym chladením bez ventilátora.

Regulátor je vhodný na dobíjanie ako olovených batérii, tak aj LiFePo4 batérií.

Doporučená konfigurácia pre MPPT SMART solárny regulátor Victron Energy 250/70-Tr VE.Can

 
Maximálny výkon solárnych panelov je u 12 V systémoch 1000 Wp, u 24 V systémoch 2000 Wp a pri 48V systémoch 4000Wp. V prípade prekročenia týchto hodnôt sa regulátor nepoškodí, ale iba automaticky zredukuje prichádzajúci výkon od panelov na prijateľné hodnoty. Solárny regulátor je továrne prednastavený a nie je zvyčajne potrebné vykonávať zásadné úpravy nastavenia.
 
Maximálne napätie na prázdno (označované ako Voc) pripojených solárnych panelov nesmie prekročiť hodnotu 250V (pozor: s klesajúcou vonkajšou teplotou rastie napätie solárnych panelov).
Maximálny vstupný skratový prúd FV panelov nesmie prekročiť hodnotu 35A, inak môže dôjsť k trvalému poškodeniu.

Správnu voľbu vášho BlueSolar / SmartSolar regulátora podľa parametrov fotovoltaického poľa si môžete overiť v konfigurátore u výrobcu tu, alebo nás kontaktujte.

SmartSolar MPPT regulátor na rozdiel od bežného regulátora Victron Energy radu BlueSolar ponúka nasledujúce štyri funkcie:

1. Bluetooth
Zobrazenie a konfiguráciu MPPT regulátora SmartSolar môžete vykonávať prostredníctvom smartphonu alebo tabletu. Môžete monitorovať aktuálne stavy a historické dáta a vykonávať nastavenia parametrov pomocou mobilnej aplikácie VictronConnect. Stiahnuť aplikáciu pre iOS a Android môžete tu. Aplikáciu VictronConnect si môžete tiež zadarmo stiahnuť na Google Play, alebo v App Store. 

Regulátory je možné bezdrôtovo prepájať s ostatnými Smart regulátormi a zariadeniami Victron Energy (napr. Smart Battery Sense) s pomocou VE.Smart Networkingu. Regulátor vytvorí bezdrôtovú bluetooth sieť do ktorej sa pripoja ostatné zariadenia. Vďaka tejto funkcii je možné bezdrôtovo spárovať viac regulátorov, ktoré dobíjajú rovnakú batériu z rôzne orientovaných solárnych panelov

2. SmartSolar zásuvný displej (nie je súčasťou dodávky)
Je tu možné dokúpiť si ako príslušenstvo prídavný SmartSolar zásuvný displej. Displej sa zasunie do konektora na čelnej strane regulátora a umožní Vám vizualizovať všetky prevádzkové stavy a vykonávať nastavenia parametrov.

3. Vstup pre diaľkové zapnutie/vypnutie
Externé zariadenie dokáže jednoducho vypnúť/zapnúť regulátor

4. Vstavané programovateľné relé
Môže byť programované aj pomocou mobilného telefónu napríklad ako alarmové relé.

Kompletné a podrobné nastavenie jednotlivých nabíjacích režimov regulátora môžete vykonať cez mobilný telefón, zásuvný displej, alebo taktiež naprogramovať cez PC s použitím kábla VE.direct na USB.

Interný teplotný senzor a voliteľne aj externé snímanie napätia a teploty batérie cez Bluetooth.
Na komunikáciu s batériou je možné použiť „smart batériové čidlo“ alebo inteligentný sledovač stavu batérie BMV-712. 
Regulátor obsahuje vnútorný teplotný senzor pre zodpovedajúcu úpravu nabíjacieho napätia. Automatická detekcia systémového napätia 12, 24 alebo 48V.

Nabíjanie batérii
Adaptívne trojstupňové nabíjanie: 1. rýchle nabíjanie (Bulk), 2. absorpčné (Absorption) a 3. udržiavacie (Float). Výber z ôsmich predprogramovaných hodnôt absorpčného a udržiavacieho napätia pomocou otočného prepínača.

Dĺžka absorpcie je určovaná hodnotou napätia pred začiatkom nového nabíjacieho cyklu (ráno). To má pozitívny vplyv na plnohodnotné dobitie batérie a jej životnosť.

Aktivácia regulátora pri vyššom napätí zo solárnych panelov ako je napätie na batérii. Napätie z panelov musí presiahnuť napätie batérie o 5 V, aby začal regulátor pracovať a nabíjať batériu. Regulátor nabíja až do chvíle, keď je napätie z panelov o 1 V vyššie ako napätie batérie.

Rozšírená elektronická ochrana
Ochrana proti prehriatiu, ochrana proti skratu a prepólovania FV panelov.
 
Táto výkonnejšia séria solárnych regulátorov nie je vybavená DC výstupom. Pre pripojenie DC záťaže k batérii odporúčame použiť "Ochranu batérie BP" s maximálnym prúdom záťaže až 220A.

Inštalácia regulátora je pomerne jednoduchá – na regulátore pomocou otočného prepínača nastavíme typ batérie, viď manuál. Ďalej regulátor napojíte na batérie a ten si načíta napätie batérie a automaticky sa nastaví.

Dokumenty:

Technická špecifikácia MPPT regulátorov Victron Energy Smart 250/60 až 250/70 Tr VE.Can (anglicky)

Manuál MPPT regulátorov Victron Energy Smart 150/70 až 250/100 Tr VE.Can (česky) 

Hmotnosť 3 kg

V značke Victron Energy s viac ako 45-ročnými skúsenosťami vedia, čo je potrebné na vybudovanie systémov mimo siete, ktoré obstoja v skúške času a prostredia. Na produkty Victron Energy sa dá vždy spoľahnúť, aj preto sú ich výrobky napríklad využívané po celom svete záchrannými a hasičskými vozidlami.