Sledovač stavu batérie SmartShunt 1000A


Sledovač SmartShunt je nový model vysoko presného systému monitorovania stavu až dvoch nezávislých batérií bez displeja. Predĺžená záruka 5 rokov.

Victron Energy SmartShunt 1000A

SmartShunt je monitor batérie rovnako ako rad BMV, iba je bez displeja. Displejom sa stáva Váš chytrý telefón s aplikáciou VictronConnect. Aplikáciu VictronConnect si môžete zadarmo stiahnuť na Google Play, alebo v App Store.

SmartShunt sa pripája cez Bluetooth k aplikácii VictronConnect v smartfóne (alebo tablete) a pohodlne si môžete prečítať všetky sledované parametre batérie, ako je stav nabitia, čas do vybitia, historické informácie a mnoho ďalšieho.

Alternatívne môže byť SmartShunt pripojený ku zariadeniam GX (napr. Color Control GX alebo Cerbo GX). Pripojenie k SmartShunt sa vykonáva pomocou kábla VE.Direct.

SmartShunt je dobrou alternatívou k monitoru batérií BMV, najmä pre systémy, kde je potrebné monitorovanie batérií, ale vyžaduje sa menej kabeláže a nie je požadovaný klasický displej.

SmartShunt je vybavený rozhraním Bluetooth, portom VE.Direct a pripojením, ktoré je možné použiť na sledovanie druhej batérie, na monitorovanie v strednom bode alebo na pripojenie teplotného senzora.

Rozdiely v porovnaní s batériovým monitorom BMV712
– Žiadny programovateľný vizuálny a zvukový alarm


               Schéma bežného zapojenia                                              Schéma zapojenia so zariadením GX
SmartShunt 500A bežne zapojenie                    SmartShunt 500A zapojenie s GX zariadením

Schéma zapojenia s meraním štartovacej batérie                        Schéma zapojenia s teplotným senzorom
SmartShunt 500A so štartovacou batériou                    SmartShunt 500A s teplotným senzorom


Dokumenty:

Technický list SmartShunt 500A 1000A 2000A (anglicky)

Manuál SmartShunt 500A 1000A 2000A (česky)

 

Hmotnosť 1 kg