VE.Direct Bluetooth smart dongle adaptér

Rozhranie VE.Direct na Bluetooth pre monitorovanie zariadení Victron Energy na Vašom mobile alebo tablete.

Dostupnosť Skladom (1 ks)
Kategória Monitorovacie zariadenia

S VE.Direct na Bluetooth dongle adaptérom môžete získať aktuálne informácie o stave zariadenia, ďalej historické hodnoty a dokonca aj výrobky Victron Energy konfigurovať a aktualizovať firmware.

Dongle spolupracuje s VictronConnect App, k dispozícii je pre Android a iOS zariadenia.

Podporované produkty Victron Energy
Bluetooth adaptér môže byť pripojený na všetky produkty Victron Energy, ktoré majú vstavaný VE.Direct port. Pre úplný zoznam viď manuál VictronConnect App. Napríklad meniče napätia DC/AC série SINUS.

Poznámky k inštalácii
- Pripojte VE.Direct Bluetooth smart dongle adaptér priamo k produktom. Dongle sa nedá pripojiť pripojiť k Color Control GX.
- Nie je možné monitorovať produkt s pomocou Bluetooth adaptéru a zároveň používať Color Control GX.
- Nie je možné predlžovať kábel VE.Direct.

Podporované telefóny a tablety
Použitý prístroj musí mať Bluetooth 4.0 (BT LE). Úplný zoznam zariadení nájdete v príručke VictronConnect.

VictronConnect App
Dongle spolupracuje s VictronConnect App. Odkazy na stiahnutie pre iPhone, iPad, rovnako ako Android zariadenia sú k dispozícii na softvérovej stránke výrobcu.

Postup spárovania
Predvolený PIN kód je 000000
Po pripojení môžete zmeniť PIN kód pomocou tlačidla (i) v pravom hornom rohu aplikácie.
Ak dôjde k strate PIN kódu, nastavíte ho na 000000 stlačením a podržaním tlačidla.

Stavové LED kódy
Dongle adaptér má dve LED diódy, stavovú LED Bluetooth (modrá), a chybovú LED (červená). Pri zapnutí sa rozsvietia obe diódy.

Stav modrá LED červená LED
Nepripojený pomalé blikanie vypnutá
Pripojený zapnutá vypnutá
Vymazanie PIN dvojité zablikanie dvojité zablikanie

Počas aktualizácie firmvéru sú k dispozícii niektoré ďalšie stavové LED kódy:

Stav modrá LED červená LED
Nepripojený rýchle blikanie vypnutá
Pripojený zapnutá pomalé blikanie
Nahrávanie zapnutá rýchle blikanie
Programovanie rýchle blikanie vypnutá

Riešenie problémov

Nevidím svoj produkt na obrazovke displeji
- Iba jeden telefón alebo tablet môže byť pripojený k dongle súčasne. Uistite sa, že žiadne ďalšie zariadenie nie je pripojené k dongle, a skúste to znova.
- Dongle nepodporuje všetky produkty Victron Energy. Skontrolujte, či je výrobok Victron uvedený v časti vyššie.
- Dongle je napájaný cez kábel VE.Direct. Uistite sa, že dongle je pripojený k podporovanému zariadeniu a LED bliká pri pripájaní kábla alebo je zapnuté napájanie.

Nemôžem sa pripojiť k dongle
- Uistite sa, že ste dostatočne blízko k dongle. V otvorenom priestore, vo vzdialenosti cca do 20 metrov by mal fungovať.
- Problémy s pripojením môžu byť spôsobené nesprávnym spárovaním s Bluetooth. Skúste znovu párovanie tak, že najprv odstránite párovanie z telefónu: prejdite do Nastavenia telefónu, potom zvoľte funkciu Bluetooth. Kliknutněte na (i) -iconu vedľa "VE.Direct LE" zariadenia a zvoľte "Zabudnite na toto zariadenie". Potom otvorte aplikáciu VictronConnect znova a z opäť vyberte vyhľadať výrobky. Nastavte dongle režim párovania stlačením tlačidla, vyberte produkt Victron Energy obrazovke danej aplikácie. Potvrďte párovanie a teraz by ste mali byť pripojení k VE.Direct Bluetooth smart dongle adaptéru.

Aktualizácia firmvéru dongle
Pri prvom pripojení s novou verziou VictronConnect sa môže sa stať, že firmware dongle je potrebné aktualizovať. Majte na pamäti, že táto aktualizácia firmvéru dongle môže byť trochu zložitejšia: všetky kroky treba trpezlivo a presne dodržiavať.
Aktualizácia môže potrebovať viac krokov: proces sa opakovať kým položka dongle nezmizne zo zoznamu a produkt bude pripojený k dongle.

Ak sa v proces aktualizácie preruší, jednoducho aplikáciu zatvorte a znova otvorte. To by malo obnoviť proces aktualizácie od posledného dokončeného kroku.

Android

Postupujte podľa pokynov v tomto PDF návode (Anglicky).

iOS

1. Dongle musí byť spárovaný pred začatím aktualizácie.

2. Po prvom kroku aktualizácie je dokončený prejdite do iPhone / iPad bluetooth nastavenia a odoberte dongle zo zoznamu spárovaného príslušenstva. Potom sa vráťte do VictronConnect app a pokračujte druhým krokom.

Odber prúdu
Ak nie je pripojenie cez Bluetooth k telefónu / tabletu / notebooku: <1 mA

Pri pripojení telefónom: <2,5 mA

Rozmery výrobku
Puzdro použité na tento výrobok je Hammond Manufacturing 1551GFL. Presné rozmery nájdete tu.

Dĺžka VE.Direct kábla je 1,5m